What's new

Welcome!

MarcinPL - moja przygoda

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Dostałem dwie paczki - jedna od Tsots'a a drugą od Sequel'a za które baaaardzo dziękuję i nie ukrywam, że z nich skorzystam. Podejrzewam, że ten Quagsire będzie leszy od Shellosa więc zrobimy taką zamianę w drużynie a leaf stona wykorzystam albo do zrobienia tego Vileplooma albo innego pokemona. Nie wiem do czego służy reszta przedmiotów xD ale na pewno jak się dowiem, to je dobrze wykorzystam ;)

3.png


Po odebraniu paczek chciałem wziąć się za łowienie kolejnych pokemonów już z great roda ale skończyły mi się balle a scała kasa poszła z baity więc stwierdziłem, że pójdę podlevelovać nowe pokemony przy okazji zbierając loot, za który kupię potrzebne piłki. Myślę, że będe chciał wbić obu pokemonom 50lvl i wtedy wrócę na wodę. Oczywiście na plaży słońce wali jak szalone, więc trzeba było zmienić outfit :D

PA.png
 

Skomorowsky

Tutors
Joined
Jun 29, 2013
Messages
73
Reaction score
194
Location
Poland
Uwielbiam tu zaglądać i szczerze podziwiam to jak to prowadzisz.
Widać, że ta gra sprawia Ci mega radość i rozgrywasz ją jak prawdziwy
"poketrener" :D Czekam na dalsze losy twojej przygody poipolehype
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Panie i Panowie - no jasne, że jak siadam do kompa to sprawia mi to radość :D nie wyobrażam sobie męczyć cokolwiek dla samego męczenia :) to są pixele, to ma być rozrywka :) tak zwane relaksujące marnowanie czasu :D a żeby post nie był taki goły wrzucam ss z treningu :) myślę, że do 50lvl wbiję oba pokemony, bo potrzebuję pieniędzy na ultra balle żeby atakować kolejne catche!

40.png

48.png


A i jeszcze dodam, że mam 2 miesięczne dziecko w domu i to tez powoduje, że najczęściej wbijam dosłownie na 10-15min a dłużej w weekendy jak mała śpi ;) także na większe granie też nawet nie mam jak się nastawiać :) czysty fun ;)
 
Last edited:

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Siemaneczko :) dzisiaj zdarzyła się rzecz, której nie planowałem no ale stało się... kupiłem konto premium :D ale co najlepsze! Kupiłem 30 punktów a okazało się, że mam na koncie ich 45. Czyli musiały mi zostać jakieś punkty z gry z przed 8 lat xD W każdym razie to spowodowało, ze mogłem zacząć robić daily taski. Wybrałem Feraligarta oraz Onixa. Do pierwszego przydatny by był bait którego nie miałem, a że nie miałem hajsu to kolega postanowił mi pomóc :)

1.png


Co do onixów to musiałem dostać się do pewnego miejsca, które pamiętałem ze starych czasów. Pokemony kamienne + schodki gdzie można spokojnie i bezpiecznie postać. Z pomocą Lorda Sqnika udało się odnaleźć te miejsce :) niestety musiałem dostać się to Trovitopolis i najszybszym sposobem jest oczywiście teleport. Kupiłem więc za 0,7 Kadabre. Do miejsca docelowego potrzebny był też pokemon z możliwościa latania... oczywiście, że takiego nie miałem. Poszedłem więc do PC wrzucić do depozytu innego pokemona po czym okazało się, że ktoś wysłał mi parcelą Altarię! Nie wiem kto, nie wiem kiedy ale byczku - trafiłeś w najlepszym z momentów! Dzięki!

2.png


Kolejnym celem jest zrobienie pierwszego w życiu taska, dzięki któremu mam zarobić na większa ilość UB do łapania pokemonów.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Pierwszy task zrobiony!

11.png


Po skończeniu zrobiłem mały "risercz" w plecaku i wystawiłem kilka rzeczy, dzięki którym będzie kasa na przedłużenie konta premium i kupienie większej ilości ultra balli :)

22.png


Tymczasem Bellossom coraz mocniejsza :)

33.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Okazało się, że po moim ostatnim zakupie punktów dostałem takie oto coś:

1.png


Poszukałem na markecie ile to może być warte ale ceny typu 500-700k jak dla mnie były zdecydowanie z kosmosu :D Wystawione na market za 200k sprzedało się z kilka minut :D Także od dzisiaj jestem bogaty xDDDD

Po tym poszedłem zrobić kolejnego taska i tu po raz kolejny Lord Sqnik pomógł znaleźć odpowiednie miejsce do wykonania zadania dzięki czemu udało mi się go ukończyć.

2.png


W tym samym dni, podczas robienia taska udało mi się zdobyć kolejny catch!

Catch.png


Teraz plan jest taki, że mam zamiar zapolować na Cloned Kinglera i w ciągu tygodnia zająć się strikte expieniem bo tylko w weekendy mam więcej czasu na granie więc tylko wtedy jestem w stanie ogarnąć jakiegoś taska. Chociaż patrząć na to, że zostały mi jeszcze 35pkt w sklepie oraz mam około 230k kasy jestem zabezpieczony na dłuuuuugi czas z kontem premium więc już na luzie mogę się skupić na zdobywaniu kolejnych catchy - bo to jest mój główny cel w tej grze - złapać je wszystkie ;)

Dzięki za reakcje! Pozdro!
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Witam! dzisiaj niespodziewanie nie było dla mnie żadnej trasy (jestem kierowcą zawodowym) więc siedzę od rana pod telefonem (w razie czego). Było więc dzięki temu sporo czasu na relaks i udało mi się trochę porobić. Po pierwsze kupiłem Cloned Kinglera:

1.png


Udało mi się na jednej wędce ogarnąć dwa taski:

2.png


I podczas robienia tych tasków raz, ze kupiłem Sunflorę (zapomniałem SS zrobić...) za 10k a dwa - kupiłem Frenzy Plant dla Bellossom'a

3.png


Dzięki tym dwom zabiegom zrobienie tych tasków odbyło się sporo szybciej.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Witam! Co prawda miałem w ciągu tygodnia nie robić tasków ale trafiło się szybkie zadanko na Onixy więc mocno na raty ale zostało wykonane! I tym sposobem mam już 3 daily boxy. I z jednej strony otworzyłbym je z ciekawości ale z drugiej wiem, że za 25-30k jestem w stanie je sprzedać a naszła mnie taka myśl, żeby skompletować wszystkie evolucje Eevee i wtedy kasa by się przydała właśnie na ten cel. Pamiętam jak 8 lat temu miałem Espeona i Umbreona i były to jedne z moich ulubionych pokemonów. A może polować na wersje Cloned albo Shiny? Nawet nie wiem czy wszystkie mają takie formy :D Byłbym wdzięczny gdybyście mi napisali orientacyjne ceny takich pokemonów bo wtedy mógłbym zacząć polowanie na markecie :)

22.png


No i mały update odnośnie treningu:

11.png


Na tą chwilę skupiam się na jednym celu - łapanie Nincady. Mam bardzo dużo pokemonów do złapania podczas łowienia a słyszałem, że ten pokemon przy łowieniu jest top1 więc nie ma się co zastanawiać, tym bardziej, że nie mam jeszcze tego pokemona w catch'u a dwa, jak już złapię wszystkie wodne pokemony z wody zawsze mogę go sprzedać bo swoja wartość ma.

Niech moc będzie z Wami :D
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Dzięki za miłe słowa :) fajnie by było jakbyście też włączali się do rozmowy (doradzali itp.) wtedy ten temat będzie jeszcze fajniejszy :)
A dzisiaj będzie krótko - taki mały update. Znalazłem na markecie Kinglera 130lvl z Water Pulsem za 40k a kilka postów wyżej widać, jak kupowałem dużo słabszego pokemona za 30k więc zrobiłem szybką zamiankę :D

kingler.png


To mój nowy Kingler a stary wisi na markecie za 25k
Jeszcze udało mi się wbić level postaci :)

lvlup.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Witam w tą piękną i słoneczną niedzielę :D udało się złapać Nincadę co oznacza nowy catch na liście!

nincada.png


Już miałem brać się za łapanie drugiej ale stwierdziłem, że szybciej będzie zrobić taska, sprzedać daily boxa i kupić drugą. Tak też zrobiłem

task.png


Tym sposobem mam dwie Nincady i najbliższe dni spędzę na wytrenowaniu ich do 40 level'a.

nincady.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Udało się :) kilka ostatnich dni spędziłem na expieniu - było mało czasu ale powolutku, przy pomocy fire balla (świetny itemek) cel osiągnięty :) teraz czas na podbój Aloli :D

11.png

22.png

33.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Czas rozszerzyć nieco możliwości pozyskiwania nowych "catchy"!

11.png

22.png


W sumie dosłownie chwila a już mogę bez problemów łapać pokemony z regionu Alola, także w najbliższym czasie licznik złapanych pokemonów sporo się poprawi :) swoją drogą - czy jest gdzieś jakiś ranking, kto ile ma złapanych pokemonów? Żeby zobaczyć, na którym jestem miejscu? Zawsze jakaś motywacja, żeby piąć się w górę :)

A oto pierwsze efekty:

grubbin.png

pikipek.png

yungoos.png


Podejrzewam, że na dniach szybko będzie przybywać nowych pokemonów, które złapię.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
No to widzę, że według rankingu musze mieć conajmniej 266 catchy, żeby w ogóle się w nim pojawić :D także przede mną jeszcze długa droga patrząc na to ile czasu poświęcam na grę ;) ale co tam - najważniejsza jest dobra zabawa :) ostatni tydzień bardzo mało grałem więc za wiele się nie działo i następny też raczej nie porwie bo skupiłem się na zrobieniu catchy ze wszystkich wędek no ale sporo z wyłowionych pokemonów jeszcze nie padło moim łupem ;) swoją drogą łowienie z Shedinja to czysta przyjemność :D

1froakie.png

2Mantyke.png

3mareanie.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
dzisiaj dopisałem 2 kolejne catche do kolekcji:

piplup.png

popplio.png


W tej konfiguracji wędki został mi do złapania jeszcze jeden pokemon... Ale dziad jest uparty :D i przez to mam powoli dość łowienia więc kiedy tylko go złapię rozejrzę się nad innym celem mojej przygody. Myślę, czy nie zrobić kolejnego etapu questa na wyspie Aloli i tam przy okazji połapać co nieco bo wyspa jest dla mnie dość tajemnicza a spędziłem tam raptem parę minut.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Witam! Tak jak pisałem w poprzednim poście - olałem dziada xD

11.png


Trzeba sobie grę urozmaicać dlatego postanowiłem dokończyć quest na wyspie H'oli czy Aloli - nie rozróżniam tych nazw co jest czym póki co :D sory ale moje oglądanie anime zatrzymało się na johto :D swoją drogą zacząłem jakiś czas temu od nowa sobie wszystko oglądać na netflixie. Tak zwany guilty pleasure ale trudno :D jak córka dorośnie to pewnie i trzeci raz zacznę z nią oglądać :)

33.png


W międzyczasie udało mi się zrobić moim zdaniem całkiem fajny trade - kupiłem Sunflore z Frenzy Plantem za 18h a swoją, też na 130lvl (kupiona za 10k) wystawiłem za 9k. Jak się sprzeda wyjdzie, że tm kosztował 9k więc chyba się opłacało. Swoją drogą pokemon ma jeszcze walentynkowy addon.

22.png


Wracając do questa - poszedłem do gościa, który daje jednego z trzech pokemonów. Rowleta, Littena albo Popplio. Tego trzeciego już mam a idąc do celu po drodze minąłem kilka Rowletów więc pomyślałem, że jak wybiorę pokemona ognistego to Rowleta po prostu złapię.

66.png


Tak też zrobiłem! Pomijając wyżej wymienione fakty to ostatnio na discordzie rozmawiałem z Tsots'em o ognistych pokemonach bo nie mam w drużynie ani jednego z tej kategorii wiec po co miałem kupować jak mogłem dostać :)

litten.png


Tym sposobem nowym catchem został Litten :)
Ale się dzisiaj rozpisałem :) zmiana wędki na questa była na duży plus. Teraz spróbuję coś złapać na tej wyspie i ja nieco eksplorować. Już na dzień dobry spotkałem 2 shiny Sceptile więc może chwilę na niego zapoluje.

Swoją drogą są jakieś balle na shiny pokemony zwiększające catch rating?
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Dzięki za informacje :) dodałem sobie ten link do zakładek bo już raz mi go ktoś wrzucał i zapomniałem o nim.

Tak jak pisałem w poprzednim poście - Rowleta sobie złapię :)

rowlet.png


Przy okazji potrenowałem Littena co poskutkowało ewolucją. Oczywiście celem jest skończenie questu czyli trening do 130 poziomu ale oczywiście nie mam zamiaru robic tego w jednym kawałku. A plany na kolejne dni są ;)

55.png
 
Back
Top