What's new

Welcome!

MarcinPL - moja przygoda

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Siemanko :) dzisiaj bez wpisów i bez nowych zdobyczy karcianych ale za to do mojej drużyny dołączyły 2 nowe pokemony. Jeden totalnie przypadkowy ale o tym za chwilę. Jako, że nie miałem w depozycie żadnego pokemona typu fight musiałem coś z tym zrobić. Nie wiem czemu ale ubzdurałem sobie, że pokemon poniżej, którego kupiłem nie aż tak drogo jest właśnie tego typu... Zamiast sprawdzić... no ale po ptakach :D może się przyda w przyszłości:

1.png


Drugi natomiast wyszedł z innej historii. Na kanale z ofertami gość sprzedawał gotowego Hitmonlee z Reckless'em i tm'ami, które nie były optymalne (super power, circular explosion). Zapytałem ile chce za niego dostać. Odpisał, że 370k... i już prawie byłem skłonny go kupić ale coś mnie tknęło i zacząłem szukać. Po krótkiej chwili dotarło do mnie, że mogę mieć to samo dużo taniej więc zacząłem kompletowanie:

2.png

3.png


Następnie przyszedł czas na zmianę abilitki co udało się za pierwszym razem!

4.png

5.png


Już było przyjemnie ale żeby dokończyć swoje dzieło poszedłem na całość

6.png


Wyszło dużo drożej ale mam optymalnego pokemona w drużynie.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Marcin co juz sklada lepsza druzyne niz ja XDDDD Gz taki lee to fajny juz pok​
No niedługo bedzie opublikowana specjalna grafika z moją drużyną gdzie będzie ona aktualizowana jak coś nowego dojdzie. Oczywiście teraz już zacznę bardziej patrzeć na to co do niej trafia. Chciałbym mieć finalnie po 4 pokemony każdego typu w miarę jak najmocniejsze.

Tymczasem dzisiaj dodaję jedynie nowe zdobycze karciane oraz wbity lvl postaci.

7.png

8.png

Zrzut-ekranu-292.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Żeby szybciej expić Mantine kupiłem mu dodatkowy TM:

image.png


Co prawda miałem już tego pokemona ale niech sobie leży w depozycie. Może kiedyś się przyda:

1.png


Aktualizacja levelu oraz nowy pokemon z max levelem:

2.png

3.png


I na koniec nowy wpis do pokedexu:

293.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
No to zaczynamy Halloween Pass'a :)

image.png


Rozpocząłem go całkiem sympatycznie gdyż podczas zadania polegającego, na zabiciu 300 pokemonów walczących zdobyłem nowy wpis do pokedexe'u

294.png


Potem było jeszcze lepiej! Najpierw złapałem swojego drugiego Machampa

2.png


Następnie kolejny pokemon osiągnął 130 level

4.png


A kolejno złapałem jeszcze jednego Hariyame!

33.png


Podczas tego zadania zdobyłem również 2 nowe karty

5.png


Oraz wbiłem 2 levele postaci

lvl1.png

lvl2.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
szacun marcin expisz szybciej niz lord sqnik oby tak dalej!

Taaa, dogonię go pewnie już niedługo ;) po pierwsze dobra zabawa :) kiedy gra zaczyna Cię męczyć albo widzisz, że olewasz inne sprawy dla grania to trzeba sobie zrobić pauzę. Ja to zauważyłem właśnie u siebie ostatnio ale to dlatego, że byłem na L4. Niestety okazało się, że ból pleców jest spowodowany tym, że odcinek lędźwiowy mam w kształcie litery "s"... także czas chyba zrezygnować z piłki halowej (gram jako bramkarz w 2 lidze) a zacząć chodzić na nowo na basen. Będąc na L4 miałem więcej czasu i zamiast wszystkie sprawy załatwić w tym czasie to dzisiaj w ostatni dzień wolnego mam zapierdziel bo odłożyłem to na ostatnią chwilę. Niby dorosły a jednak dzieciak...

Wracając do PA

Podczas bicia 300 pokemonów typu fairy wszedł pokemon choć nie jest on nowym wpisem:

1.png


Otwarłem sobie TM case'a i wyleciał z niego całkiem ok TM:

2.png


Nowym wpisem jest natomiast Solrock:

3.png


Przy okazji wpadła nowa karta:

4.png


Podczas bicia 300 elektrycznych pokemonów wbiłem level:

5.png


I otwarłem Halloween card boxa choć nie wiem czy nie lepiej to sprzedawać bo te karty jakoś mnie nie bawią.

6.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Witam! Zaczynamy od nowego wpisu choć... zauważcie, że jest to wpis numer 297 a w poprzednim poście był 295. Gdzie zatem 296? W d... był to arbok ale mój mózg jak kasował catche typu geodude, belssprout itd. skasował i ten z arbokiem więc go nie mam.

1.png


Złapałem również drugiego Solrocka ale tym razem ze znacznie przyjemniejszym levelem więc zostawiam go sobie w depozycie. Może kiedyś będzie użytkowany.

2.png


Wbite levele postaci:

3.png

4.png


Kolejny pokemon ze 130 poziomem:

5.png


I dwie nowe karty w albumie:

6.png

7.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Kilka kolejnych dni najpewniej nie będę nic dodawał na moje LT gdyż dzień w dzień dzieje się to...

1.png


Jedyne co się zadziało, to dodanie do pokedex'u spotkanego pokemona i o dziwo dostałem za to kartę i to nie byle jaką :D

2.png


Zrobiłem sobie taką grafikę w gimp'ie gdzie będę aktualizował swoją drużynę pod kątem typów wraz z informacjami na temat TM"ów i ability. Na tą chwilę wszystkie pokemony dodałem graficznie ale resztę informacji dodam po zakończeniu eventu oraz battle pass'a bo szkoda mi czasu. Kwestia priorytetów.

druzyna.png


Możecie podpowiadać jakie pokemony powinienem dodać do swojej drużyny. Chcę mieć po 4 z każdego typu. Wydaje mi się to optymalne. No chyba, że macie inne zdanie to czekam na sugestie. Tylko krowa nie zmienia zdania :)
 

Sylwonek

Active member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
88
Reaction score
170
ground to C maro koks dugtrio tez se mozesz kupic tani jest dla ice to glastrier/delibird/galar darma to taki fire ice do poison weezing seviper garbador steel to skarmory copperajah mozesz se zlapac mala forme przed 170 steel no i corviknight. paychic to nw wszystkie srednie sa xD dragon to useless nie przyda ci sie flying tak samo imo useless ale se staraptora mozesz ogarnac fighting to breloom a jak cie stac to clobbopus chociaz ja bym sie wstrzymal bo za niedlugo powinien dostac respa rock golem rhydon nw gigalith mi nie siada ale moze polubisz chyba tez lycanroc dusk jest ok. normal mozesz olac useless type tylko do pvp ktos tego uzywa ghost to mi mismagius sie nawet podobal xD grass sceptile chyba nienajgorszy tropius no i hisu electrode ale to taki grass/ele ale mega mocny jest electric to chyba manectrica ludzie uzywaja mi sie nie podoba ale jak kto woli no i hisu trode jak wyzej water golducka polecam przyjemny poczek do dark typu alola szczur dobry i incinieroar do fire w sumie galar darma sie liczy i do tego i do ice mozesz se zarda dac nie jest jakis super slaby XD no a bug to nw nw mi pasuje butterfree i beedrill ale raczej lekko useless wiec wole uzywac na kazdym respie zamiennikow z innych typeow. jak zwykle marcin klasa w LT
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Jest fajnie i niefajnie

Fajnie bo przeglądając auto loot okazało się, że przegapiłem dwa fajne dropy, które się przydadzą:

1.png


A nie fajnie bo...

2.png

3.png


Ale jeszcze 4 słowa do końca eventu. Raczej zdążę i potem zabieram się za battle passa.
 

Sylwonek

Active member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
88
Reaction score
170
rob rob unowny i passa nadrob przed ratami marcin a potem PG i lecisz po 250 lvl
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Skończyłem event... nie lubię go...

1.png

2.png


Otwarłem jakieś TM case'y - nawet nie wiem jakie numery ale jak zobaczyłem ceny na markecie typu 10-15k to ci mi szkodziło otworzyć.

3.png


Kolejny pokemon dołączył do ekipy wymaksowanych6

4.png


Ogólnie to wróciłem do pracy po dłuższym L4 więc teraz będzie dużo mniej grania więc i mniej wpisów.
 

Sylwonek

Active member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
88
Reaction score
170
Sadge praca useless, pewnie sprzedales boxa halloween nie? i szkoda ze takie lipne tmy XDDD
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Sadge praca useless, pewnie sprzedales boxa halloween nie? i szkoda ze takie lipne tmy XDDD

Boxa otwarłem a tm'y - no cóż :D

2.png


Taki to drop z boxa, mimo, że zapisał się screen jako catch to ten sie nie zalicza... trochę bez sensu, jest to nielogiczne ale... co się będę kłócił o pixele.
Wbiłem kolejny level postaci

1.png


a także rozpocząłem expienie Stafulla z polecenia Niapera.

3.png

4.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Coś tam się nawet działo w ostatnim czasie o dziwo. Mało grania a jednak jest o czym napisać. Ja wiem, ze niektórzy wolą zbiorczo wrzucić dokonania z całego tygodnia czy miesiąca a ja tam wole pospamować tymi postami xD i kto mi zabroni?

Pokemona sobie wymieniłem - Miałem Donphana 129lvl z Eq którego wystawiłem za 30k na market a wziąłem tego z epicenter. Nie wiem czy się opłacało i mam to gdzieś, mam gotowca.

1.png


Nowa karta podczas robienia zadania na 30 miningów - to przy okazji elektro poki biłem żeby nie marnować czasu i się okazało, że coś tam wpadło.

2.png


Kolejny pokemon ze 130 levelem

3.png


No i nowy catch, już 298 więc jeszcze dwa do równej liczby aczkolwiek do załapania się na listę najlepszych graczy jeszcze daleko...

298.png
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Siemka! Mały update z ostatnich dni. Najpierw wbity leve postaci:

1.png


Tutaj wszystkie nowe karty zdobyte w ciągu ostatnich dni

2.png


Niesprzedane TM case'y postanowiłem otworzyć no i... tak średnio bym powiedział :D

3.png


I najważniejsze w dzisiejszym wpisie - 2 nowe catche co daje nam łącznie liczbę 300 złapanych pokemonów!

299.png

300.png


Mamy 3 z przodu więc małymi krokami zbliżamy się do pojawienia się na liście najlepiej catchujących graczy na serwerze.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Siemka! Jest niedziela 6:30 rano a ja robie obrazki na forum xD ale jak się córka budzi po 5 to już tak jest :D a jeszcze ostatnio wychodzę bardzo wcześnie do pracy i jakoś mi się tak godziny poprzestawiały. Ale ze starymi dziadami tak to już jest, chodzę spać o 21 ale wstaję o 5 xD true story, tak się zmienia życie. Ale wróćmy to PA!

Zrobiłem wreszcie ewolucję Rockruffa i jest to mój pierwszy pokemon typu kamiennego, który zasili moją drużynę. Co prawda musiałem mu aż 2 razy zresetować abilitkę ale kto bogatemu zabroni. Dzięki battle pass'owi mam już na koncie ponad 1kk więc patrząc na to, że skupiam się tylko na catchach i zebraniu dobrej drużyny to nie patrzę najczęściej czy coś mi się opłaca czy nie. Cel jest ważniejszy.

1.png

2.png


Zacząłem też zbierać pokemony typu poison bo nie miałem żadnego a wylosowałem sobie, że teraz będę robił catche na respie fairy nad Celadon więc poisony tutaj się przydadzą jak najbardziej. Zrobiłem sobie full Venomotha i teraz mam go jak i gdzie trenować.

3.png

4.png

5.png


A tak będzie potencjalnie wyglądała moja drużyna pokemonów typu poison. Muka złapałem jakiś czas temu i leżał w depozycie a że ma całkiem ok ataki to go zostawiam. Pokemony na szaro to pokemony, które będę chciał kupić/złapać

druzyna.png


Co o nich myślicie? Pewnie większości Muk tu nie pasuje - tak zgaduję :D ale co tam, przy takiej "piątce" żaden resp nie będzie mi straszny.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Dwie nowe zdobyte karty podczas robienia zadać do battle pass'a

1.png


Kupiony nowy TM dla Muka. Zastanawiam się nad drugim bo może to być Toxication, Venom storm itd. Nie szukam taniego ale najlepszego.

2.png


Nowy catch numer 301

301.png


Plan jest teraz taki żeby skupić się na skompletowaniu tych wszystkim pokemonów z typu poison i expić je do maxa na respie z Fairy pokemonami gdzie mam do zrobienia kilka catchy. Wtedy zacznę też kompletować drużynę z typu fairy. Oczywiście wszystko z swoim czasie bo mało gram ostatnio.
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Siema! Wczoraj ustaliłem sobie plan działania na najbliższy czas jeśli chodzi o gameplay no bo jeśli mam mało czasu na granie to lepiej wiedzieć co robić i nie tracić czasu. Plan jest taki, żeby zebrać całą drużynę jednego typu (5 pokemonów) a następnie iść nimi na resp, i dzięki tym pokemonom zebrać kolejną drużynę innego typu plus oczywiście nowe catche. A więc najwygodniej mi na tą chwilę było zebrać drużynę typu ground więc zacząłem działać!


Zaczęło się od Marowak'a gdzie udało się znegocjować sporo zawyżoną cenę. Kasa jest po battle passie a jakbym miał czekać nie wiadomo ile na coś tańszego no to mógłbym się niedoczekać a jak wspominałem - mało mam czasu na granie a za czas trzeba zapłacić.

1.png

2.png


Potrzebowałem więc nowych TM'ów dla pokemonów

3.png


Po kupnie jednego z nich trafił on od razu do Sandslasha. To Epicenter też będzie dla niego no ale musi się najpierw kupić. Swoją drogą na tą chwilę muszę kupić aż 3 te TM'y (Epicenter) i ofertę muszę zaktualizować. Nie wiem czy nie jest za mała kwota, co myślicie? Uda się?

4.png

5.png


Kolejny pokemon do drużyny (Będzie wymiana tornada na epicenter)

6.png


Tak na obecną chwilę wygląda moja drużyna typu ground. Wszystkie pokemony mają 130 level ale będą miały jeszcze zmienione TM'y. Brakuje jednego, na którego poluje. Mam przedmiot do ewolucji (protector) więc jak się nie uda to kupię albo złapię Rhydona.

druzyna.png


Drużyna ground jest potrzebna na respy pokemonów typu poison i to właśnie poisony będą celen na najbliższe dni. Wcześniej pokazywałem jak wygląda team tych pokemonów u mnie i dlatego stwierdziłem, że szybciej będzie jak sam złapie wszystko co mi trzeba i dam im TM'y. Na dzisiaj udało się póki co dodać nowy wpis choć tego pokemona expić nie będę. Na razie poleży w depozycie.

302.png
 
Back
Top