What's new

Welcome!

Pomysły.

Himbeere

Community Managers
Staff member
Joined
Apr 17, 2014
Messages
1,176
Reaction score
3,547
Location
Gliwice, Poland
No i w tym przypadku widać, że cokolwiek byśmy nie zrobili to i tak będą jakieś pretensje. Ja rozumiem, że poniektórzy mają stałą pracę i nie mają możliwości gry w tych godzinach. Są wakacje i obecnie od jakiegoś czasu większa ilość graczy gra właśnie wieczorem. Już od jakiegoś czasu to zaobserwowaliśmy i nigdy nic nie jest robione pod jedną grupę osób (mowa tutaj o BR).
 

groszek

Active member
Joined
Feb 10, 2014
Messages
161
Reaction score
65
No i w tym przypadku widać, że cokolwiek byśmy nie zrobili to i tak będą jakieś pretensje. Ja rozumiem, że poniektórzy mają stałą pracę i nie mają możliwości gry w tych godzinach. Są wakacje i obecnie od jakiegoś czasu większa ilość graczy gra właśnie wieczorem. Już od jakiegoś czasu to zaobserwowaliśmy i nigdy nic nie jest robione pod jedną grupę osób (mowa tutaj o BR).


ale Wiki jak byly loterie na forum to trwala ona 24h i nie bylo kto pierwszy ten lepszy. okey wiem "zrobiliscie" nowy system loterii chwala wam za to ale nie powinna ona polegac kto pierwszy ten lepszy bo zawsze bedzie problem . ja tego nie napisalem w mojej osobie tylko ogolnie wszystkich . system loterii spoko ze u tego npc sie zapisuje ale powinno byc tak ze npc przyjmuje przez 24h zgloszenia (tu zaznaczam trzeeba by bylo zrobic takie cos ze albo ip albo jakis system ze nie mogla by jedna osoba miec paru ticketow , bo ktos na koncie ma 4 charow i kazdym sobie pojdzie bo to tez bez sensu ) i bylo by duzo lepiej .
A i druga sprawa nie wiem jak bylo to wyswietlone w grze bo pewnie bylo . nie zauwazlym bym tego gdyby nie wyswietlilo mi si na fb ze jest jakas loteria... wiec mysle ze jak juz robicie taki gest w strone graczy z taka loteria to :
1. wiecej ticketow tak jak z loteria na forum(kazdy ma szanse wygrac a nie tylko 250)
2. czas trwania zgloszen na loterii 24h
3. jakies info moze na log serwie przy logowaniu (przez te 24) ze jest taka loteria

mysle ze duzo lepiej bylo by i byla by szansa dla kazdego a nie jak juz wyzej napisalem dla tych co akurat sa wtedy na pa (czytaj w godzinach wieczornych-nocnych czasu naszego)


a juz odbijajac od tej loterii a znowu uderzajace w graczy co nie graja 24/na dobe to jezeli planujecie jakis mini event czy cos tego rodzaju(duele , samochodziki, kolko i krzyczyc etc etc ) to tez zrobcie ogloszenie na log serwie tego dnia np 6 lub 12h przed tym aby wieksza ilosc osob mogla wziac w tym udzial i cos wygrac , nie ma co sie oszukiwac ze nie kiedy tylko dzieki takim eventom jest szansa wygrac jakis rzadki tm czy zarobic jakas kase ( tutja kwestia czym wiecej ludzi tym wiecej trzeba czasu na przeprowadzenie eventu okey rozumiem staff ze nie kiedy nie macie za duzo czasu i w ogole sa tez inne sprawy niz PA ale aby zachecic wiecej ludzi do gry trzeba wprowadzic zmiany w tym kierunku .

pozdro
 
Last edited:

Himbeere

Community Managers
Staff member
Joined
Apr 17, 2014
Messages
1,176
Reaction score
3,547
Location
Gliwice, Poland
Co do Mini-Eventów proponowałam już, aby stworzyć osobny temat, który byłby aktualizowany i byłyby na bieżąco informację ws. organizacji owych eventów. W sprawie powyższej loterii - owszem różni się ona od tych robionych na forum, ale myślę, że ciężko byłoby zrobić tą na podobnych zasadach. Bo gdyby nie patrzeć przez te 24h przewija się dużo graczy, więc tickety i tak zniknęłyby w przeciągu 1-2h.

edit: Co do Mini-Eventów niektóre są organizowane po prostu spontanicznie, jeżeli tylko jakiś GM/CM ma czas, a nie da się przewidzieć tego, czy ktoś akurat będzie do dyspozycji. Może coś akurat wypadnie i event nie odbędzie się, a dużo graczy już sobie zaklepie godzinę. Też byłaby lipa, ale myślę, że takie coś można na spokojnie zorganizować :)
 
Last edited:

groszek

Active member
Joined
Feb 10, 2014
Messages
161
Reaction score
65
Co do Mini-Eventów proponowałam już, aby stworzyć osobny temat, który byłby aktualizowany i byłyby na bieżąco informację ws. organizacji owych eventów. W sprawie powyższej loterii - owszem różni się ona od tych robionych na forum, ale myślę, że ciężko byłoby zrobić tą na podobnych zasadach. Bo gdyby nie patrzeć przez te 24h przewija się dużo graczy, więc tickety i tak zniknęłyby w przeciągu 1-2h.

edit: Co do Mini-Eventów niektóre są organizowane po prostu spontanicznie, jeżeli tylko jakiś GM/CM ma czas, a nie da się przewidzieć tego, czy ktoś akurat będzie do dyspozycji. Może coś akurat wypadnie i event nie odbędzie się, a dużo graczy już sobie zaklepie godzinę. Też byłaby lipa, ale myślę, że takie coś można na spokojnie zorganizować :)


do do ticketow mialem na mysli ze nie 250 , nie 500 tylko tak jak na forum ile osob sie zglosi to jest tak w ramach wyjasnienia ;)
 

groszek

Active member
Joined
Feb 10, 2014
Messages
161
Reaction score
65
Beznadziejny pomysł c:

beznadziejny pomysl ? a jak byla loteria na forum i kazdy mogl sie zapisac ... ja tu nic nie wymyslilem tylko podalem to co bylo ... wiec nie wiem po co tak piszesz ze to beznadziejny pomysl, kazdy chce aby gralo coraz wiecej osob na pa bo wiadomo ze ta gra powoli umiera o ile juz nie umarla bo handel umarl juz pol roku temu , kazdy ma tyle kasy ze nie musi sprzedawac swoich pokow aby kupic nowe , pok jest 2 razy tanszy niz tmy w nim . latwa i pewna kasa jest wbicie 130 lvl niz expic 160+ lvl ....

dobra na po co sie produkuje , jak tu kazdy madry jest ...
 

Raissa

Administrator
Joined
Aug 31, 2011
Messages
7,612
Reaction score
31,481
Location
Poland.
Mówiłam to wielokrotnie i powtórzę ostatni raz. Polacy nie są pępkiem świata, zatem nie widzę powodu, aby zawsze dostosowywać się do godzin Polaków. Zrobię loterię/raid o tej godzinie, którą uznam za stosowną. Raz może to być 23, innym razem 6 rano, innym 10 czy 15. Nie będę pytała Ciebie Groch, ani nikogo innego o zgodę. Jakbyś nie zauważył, w tej grze istnieją również gracze z innych krajów i nie da się dostosowywać godziny do każdego z nich (przypominam, że pomiędzy PL a MX istnieje 8-9 godzin różnicy w zależności od regionu). To, że jestem Polką, nie znaczy, że będę faworyzowała graczy z Polski. Również nie wmawiaj, że robię cokolwiek pod br, bo ktokolwiek mnie zna, wie jaki mam do nich stosunek i raczej jestem ostatnią osobą, która by coś pod nich robiła. Masz paranoję. Dodam jeszcze, że temat nie podlega dyskusji. Jak już wcześniej wspomniałam nie będę do nikogo dostosowywać godzin. A ilość ticketów - no cóż, miałeś pecha, tym razem nie załapałeś się Ty, innym razem nie załapie się ktoś inny, taka kolej rzeczy.
 

Vescu

Active member
Joined
May 13, 2011
Messages
193
Reaction score
34
ja nawet nie wiedziałem że jest jakaś loteria, chyba że to było tylko dla diamond :p
 

Tsotss

Well-known member
Joined
May 6, 2015
Messages
2,968
Reaction score
4,143
Widzę, że temat loterii już poruszony, a miałem też robić temat ogólny. Na wstępie zaznaczę, że tu nie chodzi o mnie, bo ja po prostu nie gram od jakiegoś czasu ( jeśli jestem online to tylko Groch robi daily albo ja raz na jakiś czas wpadam pogadać ). Ta loteria to trochę niewypał. I nie, nie chodzi o to, że późne godziny albo zły system czy cokolwiek innego. System spoko, przypuszczam, że NPC to ułatwienie roboty i spoko, mniej w tej sprawie, na więcej innej możecie poświęcić. 0 informacji na forum, gdzie przeważnie tu one były. Ja nie mam polubionego fp na fb, spoko może być, że moja wina, ale mówię zobaczę z ciekawości co nowego jest tam ( było około 00:00 +- 20min ) i patrzę jakaś loteria, wchodzę znów na forum - nie ma takiej informacji. Sobie myślę co jest grane. Wszedłem w link po 2 godz i wszystkie miejsca zajęte, bo po prostu 250 ticketów. W dodatku 0 informacji jak do tej loterii dojść. Czasami ludzie mogą nie wiedzieć jak się zapisać mimo, że są online. Choćby hasło, że NPC w PVP itp. I tu nie chodzi o Polaķów jak to Aga podkreśliłaś, ale o ludzi którzy śpią, pracują, uczą się albo coś, po prostu nie mogą być w tych godzinach, w których loteria jest robiona. Trochę zlewanie innych. Loterie na forum wymagały więcej zachodu, ale przez to więcej ludzi miało szansę coś zyskać. Wzięliście pod uwagę fakt też, że ludzie mający fp polubiony na fb wchodzący na przeglądarkę nie muszą wchodzić za każdym razem na fejsa, bo po prostu nie mają takiej potrzeby. Proponuję podobnie ( i inaczek ) jak Groch znieść liczbę ticketów, a dać zakres czasowy 12-24h ( wiadomo w tym czasie więcej osób się przewinie niż przez 250 ticketów, gdzie loteria trwa mniej noż 2 godz ); powiększyć liczbę ticketów do 300-400 - myślę, że im więcej osób się zapisze tym lepiej dla Was, bo będą chwalić, a teraz jak sami zauważyliście - narzekanie. Tyle ode mnie.

Taki trochę offtop odnośnie Grocha - żebyście nie myśleli, że się na niego powołuje, bo gramy razem itp. Po prostu zawarł trochę informacji, o których ja myślałem.
 
Last edited:

Raissa

Administrator
Joined
Aug 31, 2011
Messages
7,612
Reaction score
31,481
Location
Poland.
Loteria była ogłoszona w grze i nie widziałam potrzeby ogłaszania jej na forum wiedząc, że tickety pójdą w mniej, niż 1 godzinę.
 

koles

New member
Joined
Dec 31, 2011
Messages
1,282
Reaction score
654
Loteria była ogłoszona w grze i nie widziałam potrzeby ogłaszania jej na forum wiedząc, że tickety pójdą w mniej, niż 1 godzinę.

To w sumie jeśli było takie założenie, to nie można było ustawić aby loteria skończyła się dzisiaj a nie czwartego?
 

Tsotss

Well-known member
Joined
May 6, 2015
Messages
2,968
Reaction score
4,143
Wiem, że planujecie dużo dla nowych graczy, dlatego wpadła mi do głowy jedna rzecz. Może by dla nowych kont dać przez 3 dni max 2x albo 1.5x expa od każdego poka, po to by szybciej sami uzbierali na dacca poprzez robienie misji mających zakres lvlowy jak kb2/3 i te inne bardziej wartościowe jak i mniej. Wiadomo, każdy grosz się liczy. Albo może loot x2 dla nich przez 3dni. Oczywiście dla światów Diamond/Pearl, gdyż Platinum posiada owe przywileje.
 
Last edited:

Raissa

Administrator
Joined
Aug 31, 2011
Messages
7,612
Reaction score
31,481
Location
Poland.
Wiem, że planujecie dużo dla nowych graczy, dlatego wpadła mi do głowy jedna rzecz. Może by dla nowych kont dać przez 3 dni max 2x albo 1.5x expa od każdego poka, po to by szybciej sami uzbierali na dacca poprzez robienie misji mających zakres lvlowy jak kb2/3 i te inne bardziej wartościowe jak i mniej. Wiadomo, każdy grosz się liczy. Albo może loot x2 dla nich przez 3dni. Oczywiście dla światów Diamond/Pearl, gdyż Platinum posiada owe przywileje.

Bez przesady.
 

electrical

Active member
Joined
Dec 7, 2012
Messages
172
Reaction score
68
Ja mam Dobry pomysł. wyznaczcie tutorów na PLC. tak aby o każdej porze był co najmniej jeden bo to co dziś się działo od 13 do 16. było to istne ZOO, wyzywanie od najgorszych, homofobia, rasizm itd. żaden zagraniczny tutor ani GM nie zareagował bo nie wiedział co piszą ludzie. dlatego przydał by się tutor o każdej porze.
 

Sheeper

Well-known member
Joined
Mar 14, 2012
Messages
2,272
Reaction score
3,490
Location
Poland, Jelenia Góra, In front of PC
Ja mam Dobry pomysł. wyznaczcie tutorów na PLC. tak aby o każdej porze był co najmniej jeden bo to co dziś się działo od 13 do 16. było to istne ZOO, wyzywanie od najgorszych, homofobia, rasizm itd. żaden zagraniczny tutor ani GM nie zareagował bo nie wiedział co piszą ludzie. dlatego przydał by się tutor o każdej porze.

#problemy diamonda/platyny :V

Takie sytuacje zawsze możesz też zgłosić na forum, oberwie się im najwyżej z opóźnieniem... No i po prostu nie karmić trolli, nie wtrącać się w takie "zwierzyńce" też polecam
 

Lord Sqnik

Gamemasters
Staff member
Joined
Jan 5, 2012
Messages
1,580
Reaction score
4,267
Location
Poland
Skoro było takie "ZOO" to mogłeś zrobić ss'y i dać jak wbije jakiś polski tutor/GM lub tak jak napisał Sheeper zrobić temat na forum i tak wrzucić ss'y.
 
Last edited:

groszek

Active member
Joined
Feb 10, 2014
Messages
161
Reaction score
65
patrzac ostatnimi czasy na market doszedlem do wniosku ze jednak byl to zly pomysl przez to rynke w grze zginal bardzo szybko przez paru aby tu brzydko nie nazwac idiotow ... mysle ze trzeba by bylo wprowadzic na itemy jakas gorna granice sprzedaży jak to zostalo wprowadzone na diamenty. jestem swiecie przekonany ze wiele ofert jest wstawianych dla jaj przez co inni rowniez podnosza ceny ... potem jest placz ze wszystko jest drogie , ze diaxy sa drogie jak ludzie sami sa za to odpowiedzialni bo chca chwilowo zarobic a potem wychodzi jak wychodzi i to PA tak zniecheca ze wszystko idzie w innym kierunku niz powinno.... latwy dostep do kasy , maly dostap do roznych przedmiotow powoduje zniszczenie rynku a co za tym idzie spora liczba graczy rezygnuje z tej gry .
A jak mi dobrze wiadomo staff stara sie aby jeszcze bardziej zachecic ludzi do gry co coz chyba jednak to sie nie udaje


PS od razu nie jest to spiecie do staffu bo to nie wy ustalacie ceny zeby nie bylo od razu jakiegos dymu ale wprowadzenei stawki maksylanej na jakis przedmiot byl by dobrym posunieciem . udalo wam sie z daixami ze "cwaniaki" wystawiali za ogromne pieniadze daixy a osoby "nieogarneite " kupowaly i potem plakaly to moze i w tym kierunku trzeba cos zrobic ....
 
Back
Top