What's new

Welcome!

Pomysły.

Michalak

New member
Joined
Jul 7, 2012
Messages
407
Reaction score
594
Location
Polska,Gdynia
Witam, chciałbym zaprosić wszystkich polskich graczy, aby (nie)* poprowadzili tutaj dyskusje na temat tego, co według was powinno pojawić się w grze, zmienić, cokolwiek. Chciałbym abyście wręcz rozwodzili się na temat zmian i co sądzicie o innych pomysłach. Chcę poprosić, aby wszystko odbywało się w kulturalnej atmosferze, a pomysły które wam się podobają "łapkować", w ten sposób będzie można zobaczyć czego chcą gracze, w końcu my jesteśmy dla was, nie wy dla nas.

Tak - głupie posty, nie związane w żaden sposób z tematem będę usuwał.
To jeszcze dodam, że jeżeli ktoś będzie trollował, nie stosował się do netykiety i specjalnie prowadził offtop, to zbanuje na forum.

*1 < Po prostu nie chcę abyście tutaj dyskutowali na temat dodanych pomysłów, jeżeli wam się on nie podoba, to nie dawajcie "thanksa", inaczej robi się burdel i kłótnie, bez sensu.
 
Last edited:

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Dla mnie powinno się pozbyć wszystkich noob charów bo one powodują tylko kombinowanie przez co gracze grający sporadycznie bardzo odstają od tzw. nolifów.

Drugim problemem moim zdaniem jest przepełniony market. NPC powinien więcej płacić za poki najwyższych ewolucji takich jak venu, zard itd. Kiedy na markecie zamiast 500 ofert będzie jedynie 20-30 ludzie zaczną więcej sami łapać lub expić mniejsze formy a to trochę utrudni jak i urozmaici grę.

Jakieś dodatkowe respy na FACC typowo do expienia bo wszystko expia tlko na weepkach a to za mało.

Zamienić respa pokemonów typu omanyte, omastar, kabuto i kabutops na questa na jedną skamielinę jak to było w pokemon red. Od razu poki te staną się czymś ciekawszym
 
Last edited:

Andreas

New member
Joined
Jul 4, 2011
Messages
27
Reaction score
21
Nie możesz ludziom zabronić robić noob chary. Nie masz czasu grać jak "nolife" to już Twój problem.
Tak jak mówiłem, gdyby opłacało się expić te poki, to ludzie by to robili. Trzeba by zrobić jakąś alternatywę do npc, który skupuje poki.
Chodzi mi o dodanie NPC, który będzie przeciwieństwem Kate, będzie prosił nas o wyexpienie pokemona na dany lvl. Trzeba by podzielić poki na kategorie trudności expa. Dla przykładu w danej kategorii 1lvl kosztuje 100hd, pokemon którego dostajemy od npc ma 20 lvl. w sklepie jego ostatnia forma kosztuje 1k. Wymagany lvl do nagrody to 96 w takim razie 1k+ (76*100)= 7,6k [Cena za poziom jest czysto przykładowa].
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
w każdej grze która grałem nie ma czegoć takiego jak noob czary połączone jakkolwiek z mainem. Tu kupujesz dacc i zaraz 100 innych postaci tez mają dacc. chcesz mieć noob chara to zakładasz drugą niezależną postać. Chcesz miec na nij dacca to sobie musisz kupić.
 

Sheeper

Well-known member
Joined
Mar 14, 2012
Messages
2,272
Reaction score
3,490
Location
Poland, Jelenia Góra, In front of PC
Pierwsza sprawa, Nowi gracze bez premium
Problemem graczy Facc jest to, że na początku ciężko im zarobić na dacca, fakt faktem z kanto box 2 i kanto box 3 można na dacc uzbierać, ale trzeba też sobie kupić jakiegos poczka itd. Podstawowa rzecz - spawny. Spawny na free account są warte tyle co pomysły JK Mikkego, niezbyt dużo, już gdzieś pisałem, że jest wiele lokacji, które mogłyby zostać poprawione, jak na moje, powinniście sobie zrobić listę lokacji: Ghost tower nad lavender, ice Path nad mahogany itd. Posegregować je wg przedziałów levelowych (10-30, 30-50 itd.) i przypisać lokacje do tej listy, jeżeli jakiś jest za słaby, przerobić, polepszyć itd. Spawny te poza jakimś sensownym expem powinny oferować jakiś przyzwoity profit z loota, żeby dać im szanse na uzbieranie na te 10 diamentów. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Lokacje słabsze powinny być bliżej miast, te lepsze już troszkę dalej. No i najważniejsze, powinno być zróżnicowanie typów, żeby każdy mógł sobie wyexpić swojego charmandera, snorunta, lotada, pidgeotta czy cokolwiek innego.

Po drugie, początkowe pokemony i końcowe pokemony
Problem w PA teraz pojawił się taki, że pokemonów nie opłaca się expić, bo ostatnie formy i tak się łapie, zmiana tego byłaby zbyt drastyczna, ale poprawienie siły słabszych pokemonów, bulbasaurów itp. byłoby całkiem okej, taki Lotad jest np. smiechu warty i nie wiem gdzie to expić, na magikarpiach?

Po trzcie, loguje się taki nowy gracz i co dalej?
Ano właśnie, loguje się i nie wie co ze sobą zrobić, idzie na plaże, zaczyna łowić i szlag go trafia po 10minutach, tutaj pomysł wymagałby zapewne ingerencji Jano. Zrobić krótki tutorial, który w wersji graficznej (jakieś mapki) przekazuje ci podstawowe informacje, pokazuje podstawowe spawny w twojej okolicy (sugeruje oszczędzanie pieniędzy, aby uzbierać na konto premium) itd. no taki zwykły tutorial wprowadzający do rzeczywistości, nie teorii gdzie (no tu sobie zrobisz 2 questy i uzbierasz jakoś na premium) tylko poważnie (sugerujemy sprzedać nagrody z Zadań na kanto box 2 i 3, aby uzbierać na konto premium, w przyszłości to zaowocuje!). Coś co będzie brzmiało przekonująco i zachęcająco, a nowi gracze nie lądowali by w tym labiryncie szamba nie wiedząc czy mają nurkować, czy uciekać. Tutaj możnaby silnie wykorzystać bezużyteczne GPSy w PC, dodać im interfejs graficzny i zasięg poza miasto - w jego okolice

mapa i transport
Tutaj mamy taki lekki paradoks, o ile kanto wygląda jak kupa (z wyjątkiem zrevampowanego Saffron) o tyle jest ono bardzo wygodne i przejrzyste, łatwo gdzieś trafić, są fajne spawny do zremakeowania (patrz pkt 1.) i łatwo się tu przemieszczać. Jednak zasugerowałbym jakąś graficzną poprawe całego kontynentu kanto, bo wygląda jak wygląda, johto jest 100x lepsze, o hoenn już nie wspominając. z Johto i Hoenn jest natomiast ten problem, że gracze facc tam w zasadzie nie mają czego szukać - nie ma tam nic konkretnego. Sam pomysł polega na tym, aby połączyć użytkowy aspekt kanto, przejrzystość, łatwy dostęp do miejsc dla niskolevelowych graczy z zachęcającą estetyka Johto/hoenn.
(zacząłbym od remejku kanto, jak już mówiłem na plu, ktoś tam na forum się chwalił mapkami, zaciągnijcie go do roboty przy mapie za małe wynagrodzenie, jak zrobi coś fajnego, bierzcie, dodajcie, typkowi rzućcie kilka diamentów i po problemie, ofc. wymagałoby poprawek i zmian, ale nie robilibyście remake'a od 0).
Co do transportu, samoloty lecą definitywnie za długo, kuźwa, czekać 15 minut na samolot do bezużytecznego dla graczy facc Johto? no dajcie spokój... sugeruje remont samolotów i przyśpieszenie przejazdów zarówno samolotem, jak i pociągiem i statkiem.

help channel
Jako, że jest to jedyny sensowny channel dla nowych graczy (bez 20lvla nie mają national chatów) umożliwcie pisanie tu po polsku dla osób pytających, odpowiadającym albo jedno/dwa zdania po polsku, a w przypadku dyskusji niech idą na privejta, a nie 10lvl zapyta co ma ze sobą zrobić, to mu jacyś podtutorzy każą iśc na national chat. To jest jakaś bzdura i odrazu zniechęca, a tak to dostanie odpowiedź w swoim języku, w przypadku dyskusji pójdą sobie na Privejta i tyle.
Ofc język polski jest tylko przykładowy.



Co do expienia pokemonów dla NPC za hajs, jest tu spora szansa na abuse, ktoś robi noob chara, idzie z nim na shared expa i robi na tym syty hajs. Zamiast tego zwiększenie dochodu na słabszych spawnach dla nowych graczy pozwoliłoby im expić swoje pokemony, a do tego zarobić. Pamiętajcie, że jakby taki gracz X z 30lvlem expił poki dla NPC, to z czym by on został? z bulbasaurem 15lvl? No bez przesady.
Co do noob charów, nie zabronisz im tego. Opcją byłoby zrobienie questów Binds to Account, na zasadzie - zrobiłem papoi na sheeperze, to na drugiej postaci z tego konta już nie mogę, byłoby to niesprawiedliwe dla osób, które już porobiły na kilku postaciach (osobiście zrobiłem 2 reflecty), ale w przyszłości zapobiegłoby to takiemu kombinowaniu.


Zróbmy restart servera. Każdy zacznie od 0. Pozdro dla Fazera

Idź być błaznem gdzie indziej
 
Last edited:

tosterek

Banned user
Joined
Apr 9, 2014
Messages
135
Reaction score
176
Location
Poland
to jest tibia wiec dacc jest na konto a nie na postac ....
nie usuwaj posta bo pozniej edytuje i dodam swoje pomysly teraz expie -.-
 

Gruby Mietek

New member
Joined
Aug 22, 2014
Messages
437
Reaction score
673
Location
Australia
Jak dla mnie przydałby się nowy rebalance team, nie żebym miał problem do obecnego ale przyda się więcej osób które mają czas testować nowe poki. Jeżeli coś to jestem chętny xD
 

Sheeper

Well-known member
Joined
Mar 14, 2012
Messages
2,272
Reaction score
3,490
Location
Poland, Jelenia Góra, In front of PC
Jak dla mnie przydałby się nowy rebalance team, nie żebym miał problem do obecnego ale przyda się więcej osób które mają czas testować nowe poki. Jeżeli coś to jestem chętny xD

Fakt faktem rebalance idzie strasznie mozolnie, ale jak na moje, testy już powinny zostać w staffie, żeby uniknąć spoilerów (nie żebym ci nie ufał, ale nie ufam x'D). Fakt faktem, nie wiem jak, rebalance mógłby przyśpieszyć, no ale Zelricks sobie narobił problemu, bo ma na raz do zrobienia rebalance, fairy type i mega pokemony...
 

Yennn

New member
Joined
Oct 19, 2014
Messages
3
Reaction score
4
Moim zdaniem na początek trzebaby w ogóle przyciągnąć jakąś świeżą krew... Prawda jest taka, że większość low lvli rozmawiająca na pl chacie chociaż by to noob chary innych graczy. Drugą rzeczą powinno być przede wszystkim zmienienie nastawienia graczy z h lvlami, którzy często denerwują się gdy "spami" im jakiś low lvl. Rozumiem, że ciągłe prośby o poki czy hd mogą być irytujące Ale zamiast od razu przekreślać może lepiej podpowiedzieć jak zarobić. Co do wyżej przeczytanych pomysłów... Te Sheepera wydają się sensowne ale wymagają naprawdę dużo spięcia tyłka od staffu i trzebaby zacząć wprowadzać takie zmiany praktycznie natychmiastowo. Osobiście wydaje mi się również, że pomysł z profesjami dla graczy powinien być jeszcze raz dobrze przedyskutowany. Co do mapy... Tu znów zgodzę się z Sheeperem. Osobiście też poprawilabym kilka respów i przede wszystkim kilka dodała. H lvl który wróci po przerwie expiący na pewter czy na mankeyach trochę słabo wygląda... Co do tutorialu na początku... dosyć ciekawą moim zdaniem opcją byłoby stworzenie go Ale na Youtube. Powiedzmy sobie szczerze... Wolimy zobaczyć filmik niż czytać kogoś "wypociny" i to jeszcze w języku angielskim, który teraz nie każdy zna...
 

Szacho

Well-known member
Joined
Nov 17, 2010
Messages
806
Reaction score
622
Location
Mierzęcice, Poland
To ja opiszę mój pomysł.

Najpierw słowem wstępu... Nowi gracze na pewno chcieliby poczuć klimat DACC'a, ale nie mogą, bo:
Po pierwsze, są po prostu za słabi, jeśli chodzi o pokemony, które posiadają.
Po drugie i ważniejsze - nie stać ich, bo jaki przykładowy 40 lvl będzie miał 8k w kasie na diamenty?
Mój, swego rodzaju quest idzie im z pomocą!

Zatem... Przedstawiam Wam... kurde ale emocje... PRZEDSTAWIAM... DACC TESTER SYSTEM! (DOJEBAŁ NAZWĄ KRETYN XD)

O co chodzi?

Tworzymy NPCa który pojawiał się będzie w pokemon center każdego z miast, ale w każdym o innej porze, np. Celadon 10:01-11:00 CET, Azalea 11:01-12:00 CET, Lilycove 12:01-13:00 CET i tak dalej (to tylko przykłady).
Z NPC'a skorzystać będą mogli TYLKO osoby z poziomem nie przekraczającym 80. Oprócz tego, każda z takich osób będzie mogła skorzystać z NPCa maksymalnie 3 razy.
NPC daje takowej osobie questy, jak wcześniej wspomniałem - maksymalnie 3. Każdy następny nieco trudniejszy.
Dla przykładu pierwsza z misji polegała by na wyexpieniu Caterpie lub Weedle (losowo) do ostatniej formy, czyli 30 poziomu tychże pokemonów i ewoluowania ich. Po wykonaniu tego, wracamy do NPC i oddajemu mu pokemona a ten nagradza nas 1 dniem darmowego DACCa.
Druga z misji polegałaby na wyexpieniu Bulbasaura do Ivysaura lub Charmandera do Charmeleona lub Squirtla do Wartortla (również losowo), czyli do 40-tego poziomu i wyewoluowania ich w drugą formę. Wykonujemy, wracamy, NPC zabiera nam pokemona i nagradza nas DACC'em na 2 dni.
Wreszcie ostatni możliwa, czyli trzecia misja. Gracz musi wyexpić otrzymanego Machoke do 60 poziomu i ewoluować w Machampa. Wykonuje to, oddaje NPC'owi jego ulepszonego już pokemona i otrzymuje nagrodę - 3 dni DACC'a.

Ograniczenia:
- Jak już wspomniałem maksymalnie 80 lvl (tylko przykładowy, można zmienić) i 3 misje na FREE DACC.
- DACC z tychże misji otrzymuje się TYLKO na daną postać, nie na całe konto, aby uniknąć noob charów robionych dla darmowego DACC'a.
- Z tymże darmowym DACC'em nie można zbierać nagród za questy. Przypuśćmy, że dostałem takowego DACC'a, zrobiłem z grupą graczy Pewter Q. i po kliknięciu na skrzynkę ukazuje się na przykład coś w rodzaju: Sorry, You can't receive reward if You have DACC tester title.

Główną zaletą wymyślonego przeze mnie systemu byłby fakt, że nowi gracze otrzymaliby możliwość przetestowania DACC'a za darmo. Nie płaciliby zarówno prawdziwą kasą, ani nie musieliby kupować diamentów od graczy. Po prostu mieliby okazję zobaczyć, że na PA warto kiedyś w DACC zainwestować. Czy to z portfela, czy to z depo.
Ograniczenia z kolei uniemożliwiają nadużywania systemu przez graczy bardziej doświadczonych.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem - pomysł świeży, dopiero co dyskutowany na polish chacie na Pearlu.
 

Sheeper

Well-known member
Joined
Mar 14, 2012
Messages
2,272
Reaction score
3,490
Location
Poland, Jelenia Góra, In front of PC
Moim zdaniem na początek trzebaby w ogóle przyciągnąć jakąś świeżą krew... Prawda jest taka, że większość low lvli rozmawiająca na pl chacie chociaż by to noob chary innych graczy. Drugą rzeczą powinno być przede wszystkim zmienienie nastawienia graczy z h lvlami, którzy często denerwują się gdy "spami" im jakiś low lvl. Rozumiem, że ciągłe prośby o poki czy hd mogą być irytujące Ale zamiast od razu przekreślać może lepiej podpowiedzieć jak zarobić. Co do wyżej przeczytanych pomysłów... Te Sheepera wydają się sensowne ale wymagają naprawdę dużo spięcia tyłka od staffu i trzebaby zacząć wprowadzać takie zmiany praktycznie natychmiastowo. Osobiście wydaje mi się również, że pomysł z profesjami dla graczy powinien być jeszcze raz dobrze przedyskutowany. Co do mapy... Tu znów zgodzę się z Sheeperem. Osobiście też poprawilabym kilka respów i przede wszystkim kilka dodała. H lvl który wróci po przerwie expiący na pewter czy na mankeyach trochę słabo wygląda... Co do tutorialu na początku... dosyć ciekawą moim zdaniem opcją byłoby stworzenie go Ale na Youtube. Powiedzmy sobie szczerze... Wolimy zobaczyć filmik niż czytać kogoś "wypociny" i to jeszcze w języku angielskim, który teraz nie każdy zna...

Filmik byłby fajną opcją na YT, pod warunkiem, ze nowi gracze logując się dostawaliby do niego link, link do tutorialu po angielsku, ale z odnośnikami do wersji językowych:hiszpańska, polska, portugalska. A co do nastawienia innych graczy, wystarczy wejść na diamonda, żeby przekonać się, że to niewykonalne, to jak przekonać prawie 40mln polaków do komunizmu. Ale tutorial na YT faktycznie na +.

No i niech je jakoś otagują, strona PA chyba nadal tagów nie ma xD
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
tutorial musi byc w grze. Zaczynasz rzucaja Cie do pc i gdy wyjdziesz zaczepia cie jakis ncp i oprowadza po miescie pokazujac sklepy itd. tekst trzeba tak napisac zeb ygracz zrozumial jak najwiecej.
 

Andreas

New member
Joined
Jul 4, 2011
Messages
27
Reaction score
21
tutorial musi byc w grze. Zaczynasz rzucaja Cie do pc i gdy wyjdziesz zaczepia cie jakis ncp i oprowadza po miescie pokazujac sklepy itd. tekst trzeba tak napisac zeb ygracz zrozumial jak najwiecej.
Nie musi to być w grze, wystarczy link do tutorialu przy pierwszym logowaniu w Serwer Logach. Do tego ewentualnie na stronie, po zalogowaniu się na swoje konto (na stałe). Po co robić sobie problemy z NPC, jak można użyć prostszego rozwiązania, do którego można będzie powrócić, gdy będzie się chciało coś przypomnieć.
 

Gruby Mietek

New member
Joined
Aug 22, 2014
Messages
437
Reaction score
673
Location
Australia
Fakt faktem rebalance idzie strasznie mozolnie, ale jak na moje, testy już powinny zostać w staffie, żeby uniknąć spoilerów (nie żebym ci nie ufał, ale nie ufam x'D). Fakt faktem, nie wiem jak, rebalance mógłby przyśpieszyć, no ale Zelricks sobie narobił problemu, bo ma na raz do zrobienia rebalance, fairy type i mega pokemony...

Ja napisałem tylko ze jestem chętny, ponieważ nie mam i tak co robić w grze.
 

Sheeper

Well-known member
Joined
Mar 14, 2012
Messages
2,272
Reaction score
3,490
Location
Poland, Jelenia Góra, In front of PC
Propo tutorialu, widziałem to w takiej formie najprędzej, ze strzałką wskazującą przy pierwszym logowaniu na tutorial oraz z możliwym wyborem języka. Grafik płakał jak projektował
EDOwku5.png



OFC TO TYLKO SCHEMAT
 

koles

New member
Joined
Dec 31, 2011
Messages
1,282
Reaction score
654
Co do tutorialu na temat samej gry, nikt nie wspomniał o dawnym Beginner Island, tam pozyskiwaliśmy podstawowe informacje na temat gry, jak grać, co do czego służy itd. Coś jak na realu.
Poradnik na YT troche mniej przyciąga, z własnego doświadczenia powiem, że wolę dowiedzieć się podstaw w grze i ewentualnie odkrywać mape sam, czy dopytać ludzi o coś, jak odpalać YT i oglądać poradniki.
Ostatnia rzecz, PA powinno wymyśleć coś innowacyjnego, czy dodawać własne pomysły, a nie takie które są zajebane wiadomo skąd. Do tego powinni słuchać graczy, co powtarzam już N-ty raz. Wiadomo że nie na wszystko można się godzić, ale bez przesady, bo każdy pomysł jest przez was odrzucany, lub nie ma w jego sprawie odzewu, w zamian za co dostajemy wasze, nieopublikowane i nieprzedyskutowane pomysły.

Co do samego oznaczenia mapy, może dodawać to juz w raz z clientem, chodzi mi o dodawanie znaków na minimapie, np PC, gaby-market, juanito-market etc.
 
Last edited:

Sheeper

Well-known member
Joined
Mar 14, 2012
Messages
2,272
Reaction score
3,490
Location
Poland, Jelenia Góra, In front of PC
Pomysły wzięte z px.g (nie bójmy się tej nazwy, nie gryzie) nie są złe, tak długo, jak są to dobre pomysły i możnaby je dodać w między czasie, fakt faktem, innowacyjne pomysły są najlepsze, ale te z innych źródeł też mogą wiele dobrego przynieść
 

tosterek

Banned user
Joined
Apr 9, 2014
Messages
135
Reaction score
176
Location
Poland
dobra to ja napisze cos od siebie (usunta tamten post wczesniejszy nie myslalem ze tak zaspamicie tutaj xd)
wiec moim pomyslem jest np mozliwosc kupowania wiekszej ilosci niz 100 np uzupelniajac ilosc balli irytujacym jest kupowanie po 100 kupujac ub bez rozmienionego hajsu na hd trzeba ciagle ustawiac spowrotem na 100szt ;(
2 pomysl to dodanie nowych umiejetnosci do pokemonow np scyther/scizor fly a goldak teleport
3 to cos w rodzaju wyszukiwarki itemow np wiemy ze mamy w eq dajmy na to 20 steel powder chcemy sprzedac/pozyczyc czy cos z nimi zrobic i musimy szukac ich po bagach co chwile zajmuje. a tak to np mozna by kilkoma kliknieciami wrzucic steel powdery np do 1 baga lub depo podobnie ma sie sprawa przy zakupie czegos jak hajs wrzuca do ostatniego baga a wracajac np z expa kij wie ktory to jest :)
wincy pomyslow podam pozniej bo nic innego mi narazie nie przychodzi do glowy chociaz i tak uwazam ze szkoda szczempic ryja bo staff ma gdzies co sobie tu napiszemy hehe
 
Back
Top