What's new

Welcome!

[Life Thread] Gildia Uwaga Policja - najlepsza Polska gildia na Pearlu

olimek

Banned user
Joined
Jul 21, 2014
Messages
541
Reaction score
744
dla porownania powiem ze ja zlapalem venusara na okolo 5,5k gb
 

berollo

New member
Joined
Mar 28, 2013
Messages
491
Reaction score
204
Dla porównania powiem ze na venu mam 8350gb i bez catcha nadal. :/
 

olimek

Banned user
Joined
Jul 21, 2014
Messages
541
Reaction score
744
szacho
catch od szczescia nie zalezy mozna miec "szczescie" przy zlapaniu jakiegos poka ale kazdy pok ma ustawiony catch %. To ze ktos lapie magikapria na 1 ub to tez twierdzisz ze mial szczescie? Tak marcin w tym przypadku mial moze fuksa bo dosc szybko zlapal ale to nie znaczy ze w kazdej sytuacji jak ktos lapie ma szczescie. Bo taki parasect jest rare catch ale z doswiadczenia wiem ze nie kazdy rare catch jest rowny innemu rare catch np bedrila latwiej zlapac a tez ma rare catch. Nie wiem gdzie ludzie sie uczyli ale kazdy mowi ze wszystko zalezy od farta a to gowno prawda bo tyo zwykla statystyka i z sredniej arytemtycznej z wszystkich catchy venusaura osiagniesz wieksza ilosc balli uzytych niz z sredniej na parasecta i to jest fakt nie ma innej opcji.

zlapal venusaura szybko ale jakby lapal np ivisaura to proporcjonalnie mniej uzylby balli do zlapania ivisaura niz venusaura z tym samym "szczesciem"
 
Last edited:

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Gdyby to zależało tylko od szczęścia to nie byłoby mowy o catchach easy, medium, rare i very rare tylko byłoby jedno - random a przecież nie może być tak, że karpia łapiesz tak samo jak golema. Każdy pok ma jakiś konkretny % szans, im lepszy tym mniejszy ten %
 

Marcinpl

Well-known member
Joined
Feb 8, 2015
Messages
517
Reaction score
837
Ciekawe co to =] same wieżyczki przypominają trochę piramidę iluminatów hmmm

 
Last edited:

Fivo

Member
Joined
Apr 12, 2014
Messages
58
Reaction score
19
Dołączę się do tematu. W łapaniu pokemonów bardzo dużą rolę gra szczęście. Co do średniej arytmetycznej @olimek to prosze powiedz mi jaką ona gra rolę, a jaką rolę gra "fuks" w sytuacji gdy ja łapę scythera w 10 sfb a widziałem rekordy 9k sfb +? A co do Venu i Ivy. Ja rzucam 10ub , catch, 350ub na ivy? No catch. Luck :) Z wszystkiego można wyliczyć średnią, ale czy ona ma znaczenie? Może nazwanie tych przypadków "szczęściem" nie jest trafne, bo przecież na co byłby by very rare catches i easy gdy to zalezy od szczęścia? Albo po co ub i pb jak i tak wszystko zależy od szczęścia? Owszem zwiększa to szanse a wyrzucanie większej ilości balli jest po to by czesciej probowac naszego SZCZĘŚCIA. Może jest to poprostu źle ujęte, i przez to niektórzy źle to odbierają Ale ten "fuks" ma znaczenie. Wyobraź sobie że Szansa na catch red gyaradosa wynosi około 0,0000000001 x balls, gdzie tu mowa o wyliczaniu średniej lub mówieniu o braku znaczenia szczęścia, kiedy jedyny catch red gya na serwie został zaliczony po wyrzuceniu 16gb? Co tu liczyć? Czy to nie czysty Luck? :> To pokemony, nikt nie wyliczy czy pokeball przechylajacy sie to w prawo to w lewo nie zatrzyma sie z zielono fioletowym znakiem sukcesu czy tak jak to ujmuje cześć nazwy naszej gildii z czerwonym znakiem BROKEN. Skazani na Broken #forever
Ps: ~W swej opinii popieram @Szacho i trzymam kciuki z oczekiwaniem na catch secta.:v Vakri jak wrócę, ten krab czy co to jest ma być zlapane ;D Powodzenia, jeszcze raz.
 
Last edited:

olimek

Banned user
Joined
Jul 21, 2014
Messages
541
Reaction score
744
twoje szczescie czy fuks czy jak kolwiek to nazwiesz nie mialby zadnego znaczenia jesli nie byloby prawdopodobienstwo na zlapanie pokemona. Widze ze nie wiesz co to srednia arytmetyczna. Inni zlapia venusaura na 5k gb inni na 10 gb bo na tym polega statystyka jesli wiesz co to wg jest bo jak czytam twoje wypociny to wywnioskowac moge ze nie wiesz co to statystyka i prawdopodobiesntwo. Jesli zlapie venusaura na 5k gb to mam pecha czy farta? wkoncu zlapalem to chyba fart? Wasze teorie na catchy sa smieszne to tak jakbyscie mowili ze istnieje ufo bo tak. Nikt nie ustawial catchy pokemonow randomowo itp wszystko jest matematycznie ustawione i kazdy pokemon musi miec jakis %. Jesli twierdzisz ze to zalezy od farta to mam dla ciebie propozycje idz wykorzystaj 1 "farta" na zlapanie elder zarda bo co to za roznica czy fart na elder zarda czy na magikarpia to jakbym mial wybierac to wole zarda.
 

Fivo

Member
Joined
Apr 12, 2014
Messages
58
Reaction score
19
@olimek , sorry ale chyba nie za bardzo rozumiesz o co mi chodzi, i tak samo niebardzo rozumiesz pewne kwestie. Fart na zawołanie idź złap elder zarda. Ja Ci odpowiem. Średnia arytmetyczna , proszę oblicz mi w którego balla złapę aero???? Jak złapę w 1 rcb, będę miał szczęście czy po prostu wynika to z tym razem twoich wypocin? Zostaje przy tym że fart gra dużą rolę lecz średnie ar. I inne gówna mają pewne znaczenie , ale nie uwzględniają przypadków , w których łapiemy pokemona po wyrzuceniu kilku balli gdy reszta osób używa ich znacznie więcej. Jak bardzo byś sie nie starał, nie udowodnisz tego, że te sytuacje również można wyjaśnić na podstawie Twojej teorii.. I prosze nie naskakuj na mnie, to jest moja teoria z którą wielu sie zgodzi, Ty nie koniecznie, pozdrawiam.
 
Last edited:

olimek

Banned user
Joined
Jul 21, 2014
Messages
541
Reaction score
744
mowie o tym ze najwieksze prawdopodobienstwo na zlapanie poka bedzie w okolic sredniej balli jesli tego nie rozumiesz to nie ma po co ci to tlumaczyc. Wy tylko piszecie o tym ze fart ma najwieksze znaczenie a to gowno prawda bo jesli niebyloby prawdopodobienstwa to fart nie istnieje pojecie fart jest pojeciem wzglednym w tej sytuacji .
 
Back
Top